Časté otázky

Aké výsledky môžem očakávať od ošetrenia pomocou kolagénových lámp?

Kolagénová terapia má viditeľný omladzujúci účinok, rozjasňuje pleť, redukuje vrásky, pomáha liečiť akné a jazvy, zlepšuje farbu a textúru pleti, zmierňuje pigmentové škvrny, zjemňuje póry,  redukuje vrásky a pleť vďaka nej pôsobí žiarivejšie a zdravšie. Kolagénové ošetrenie podporuje taktiež prekrvenie a reparuje elastínové vlákna v tkanive, aby pleť zostala napnutá.

Dajú sa pomocou kolagénovej svetelnej terapie ošetrovať starecké škvrny a spálenie po slnení?

Svetelná terapia podporuje bunkovú energiu na ošetrenie stareckých škvŕn a spálenia pokožky po opaľovaní. Je to najlepší spôsob ošetrenia a regenerácie  pokožky po intenzívnom slnení, napr. po dovolenke. Vďaka terapii červeným svetlom je pleť zdravšia a vyzerá krajšie. Taktiež sa znižuje tvorba pigmentových škvŕn.

Ošetruje červené svetlo celulitídu?

Pokožka je po terapii červeným svetlom oveľa napnutejšia a pružnejšia, čím sa viditeľnosť celulitídy zjavne zníži. Po opakovaných ošetreniach môže dôjsť až k úplnému odstráneniu vonkajších prejavov celulitídy.

Čo odlišuje terapiu červeným svetlom od ostatných aplikácií?

V porovnaní s inými technológiami na omladenie pleti (napr. laserová terapia, IPL) nedochádza pri terapii červeným svetlom k abráziám, spáleninám pokožky ani k tvorbe trhliniek. Nehrozí teda ani žiadne nebezpečenstvo zápalov alebo erytémov (začervenania pokožky). Terapia červeným svetlom patrí k málu neinvazívnych postupov, vďaka ktorým môžu zmiznúť prejavy starnutia pokožky ako sú vrásky a nerovnomerné sfarbenie. 

Je červené svetlo bezpečné?

Terapia červeným svetlom vyžarujúcim z naozaj kvalitných kolagénových lámp je jedna z mála metód, ktorá je telu prirodzená, jemná a prospešná, ktorá redukuje príznaky starnutia. Červené kolagénové žiarivky sú bez akéhokoľvek ultrafialového žiarenia a ich pôsobenie je bezbolestné – nie je potrebný žiadny čas na zotavenie po ošetrení.

Naše prístroje sú profesionálne prístroje, ktoré sú vo svete používané v lekárskych centrách na estetickú medicínu.. Disponujú funkciou „SKIN TEST“, čo znamená, že prístroj sám analyzuje pokožku, spraví jej diagnostiku a následne zvolí optimálny program kolagénovej terapie. Takúto terapiu môžeme považovať za maximálne bezpečnú.

Ako preniká červené svetlo vyžarované z kolagénových lámp do pokožky?

Štúdie ukázali, že viditeľné červené svetlo preniká cez epidermis a dermis až k tukovej vrstve a má protizápalové účinky. Červené svetlo stimuluje schopnosť pokožky vytvárať kolagén a elastín, ale rovnako aj zvyšuje okysličenie a vstrebávanie živín. Červené svetlo vo viditeľnom svetelnom spektre  633 nm taktiež stimuluje vitalitu a priepustnosť kožných buniek. Laboratórne štúdie preukázali, že kožné bunky rastú o 150 až 200% rýchlejšie a prinášajú väčší úžitok živým tkanivám, ak sú stimulované farebným svetlom o určitej špecifickej vlnovej dĺžke.

Je červené svetlo kolagénového ošetrenia porovnateľné so slnečným svetlom?

Nie. Toto ošetrenie využíva výlučne červené svetlo frekvenčného rozsahu 633 nm. Toto svetelné spektrum neobsahuje žiadne UV žiarenie.

Je svetelná terapia kolagénovými lampami rovnako vhodná pre všetky typy pleti?

Svetelná terapia kolagénovými lampami je bezpečná a vhodná pre všetky typy a zafarbenia pleti.

Existujú nejaké obmedzenia pred použitím terapie?

Kolagénovej terapieby ste sa mali vyvarovať ak:
-   ste alergický na svetlo alebo používate kozmetiku, ktorá môže vyvolať  fotocitlivosť
-   trpíte porfýriou
-   máte epilepsiu
-   užívate kortizón, alebo steroidy

Aké lieky môžu spôsobiť fotocitlivosť?

Lieky spôsobujúce fotocitlivosť sú napr. niektoré antibiotiká alebo antimalariká, tetracyklín, digoxín (liek používaný pri srdcovej arytmii) a taktiež niektoré sedatíva, orálne diabetické lieky, antidepresíva a steroidy. Ak užívate niektorý z týchto liekov, alebo iné lieky, ktoré by mohli vyvolať kontraindikácie, poraďte sa prosím so svojim lekárom pred začatím kolagénovej terapie.

Kedy sú viditeľné prvé výsledky?

Výsledky sú v priamej súvislosti s vekom a súčasným stavom pokožky. Výskum však ukázal, že mnoho ľudí potvrdilo viditeľné výsledky vrátane zlepšeného odtieňa pleti, zmenšenia pórov a zníženia výskytu stareckých škvŕn už počas prvých 30 dní pri pravidelných návštevách. Odporúčame minimálne 10 až 15 aplikácií v období 4 až 6 týždňov. Ideálne sú 2-3 sedenia týždenne.

Ako dlho sú výsledky viditeľné?

Väčšina výsledkov je trvalá. Po ukončení ošetrenia si môžete dosiahnuté výsledky ľahko zachovať prostredníctvom kombinácie 3 až 5 sedení za mesiac a aplikácie špeciálnych produktov na starostlivosť o pleť.

Odporúča sa kombinácia s inými kozmetickými aplikáciami?

Áno. Zatiaľ čo bežná kozmetická starostlivosť skrášľuje predovšetkým povrch pokožky, pri svetelnej terapii sa tkanivo kože spevňuje a regeneruje zvnútra. Keďže kolagénové ošetrenie zvyšuje aj priepustnosť pokožky, môžu kozmetické produkty pôsobiť obzvlášť účinne. Kombináciou ošetrení tak môžete dosiahnuť mimoriadne pôsobivé výsledky.

Kombinovaná aplikácia kolagénových a UV - lámp sa neodporúča, pretože UV lampy znižujú účinnosť kolagénovej terapie.

Ako je potrebné pripraviť pleť pred terapiou ?

Pred použitím je potrebné pokožku na tvári a dekolte dôkladne umyť a vyčistiť, príp. spraviť prírodný peeling tváre. Odporúčame používať mierne čistiace mydlá, pretože zlepšujú prenos červeného svetla do pokožky. Týmto spôsobom nebude blokovaná časticami, ktoré by mohli odrážať svetlo. Pred aplikáciou by sa taktiež mali odložiť šperky.

Na tvár a dekolt môžeme naniesť špeciálny krém – COLLAGENOL 633, ktorý obsahuje kyselinu hyaluronovú. Tento transparentný gél pomáha pri prenose červeného svetla do pokožky, a tým zvyšuje výsledky pôsobenia červeného svetla kolagénovej terapie.

Nie je jednoduchšie na dosiahnutie pozitívnych účinkov aplikovať kolagén priamo na pokožku ?

Podľa najnovších lekárskych výskumov určite nie.

Samotný kolagén má totiž veľkú molekulu, ktorá do strednej vrstvy kože, kde sa prirodzený kolagén nachádza, neprenikne. Ostáva teda na pokožke, po odparení vody sa začína zhlukovať a snaží sa vyťahovať vodu z pokožky. Dosiahneme tak úplne opačný efekt. Práve preto je princíp fotoomladenia celého tela so špecifickým  633 nm červeným svetlom  na prírodnej báze tak významný, že za jeho objasnenie bola udelená Nobelova cena.

Práve tento princíp využívajú naše profesionálne kolagénové zariadenia.

Môžeme na ošetrenie kolagénovou terapiou použiť hocijaké kolagénové soláriá ?

Keďže v prípade ošetrenia kolagénovou terapiou ide o zdravie i krásu, doporučujeme pri výbere venovať veľkú pozornosť kvalite kolagénových lámp a použiť kvalitné, certifikované, profesionálne kolagénové prístroje. Trh ponúka rôzne produkty (napr. z Číny) s vysokou hladinou elektrosmogu a s nekvalitným povrchom, ktoré pri zahriatí môžu produkovať škodlivé látky. Ošetrenie na nich môže byť síce  lacnejšie, ale ich používanie na estetickú medicínu nedoporučujeme.